Yogíni v skutočnosti znamená “žena, ktorá praktizuje jógu”.
Považujem za mimoriadne dôležité nazvať sa práve yogíni a nie yogi, pretože aj jóga, ktorej sa venujem je jóga zameraná skôr pre ženy. Dlhé, naozaj po dlhé stáročia sa jóga zachovávala v čisto mužských líniách, až napokon dospela k tomu, že to, čo sa dnes v jóge učí mnohokrát vôbec nerešpektuje ženské telo, ženského ducha a ženské potreby. Veď aj jóga-matky sa zvyknú rozložiť v presne nalinkovaných radoch, úplne ako vojaci v pozore…
My ženy sme však cyklické! Žiadne línie, ale kruhy, špirály, vlnky, krivky! Potreby nášho tela sa menia v priebehu mesiaca, rokov, či fáz ženského života. Od panny prechádzame k matke a napokon k babizni, a ak sa naučíme prijímať dary jednotlivých fáz, dokážeme byť naplno ženou v každom z týchto období. Je však dôležité prijať, že jediné, čo je v našom živote isté, je to, že všetko sa raz zmení, skôr, či neskôr.
V Indii a iných častiach sveta som študovala medicínu, výživu, jógu, ajurvédu, prírodnú medicínu, rôzne formy meditácie. Zbierala som, spájala, hľadala hlbšie zmysly. Až som napokon prišla… k sebe samej. K žene.
A preto som sa napokon rozhodla venovať značnú časť svojej energie a pozornosti štúdiu toho, aká má byť výživa, ajurvédske praktikty a jóga počas meniaceho sa cyklu ženu. V súčasnosti sa venujem už aj tehotenskej jóge, aby som dokázala ženy viesť nielen počas 4 fáz ich cyklu, ale aj v prenatálnom období, v príprave na pôrod a v postnatálnom období. V každom momente si žena zaslúži jógu, potrebuje jógu. Ak sa však niekedy cítila, že jóga pre ňu vtedy nie je vhodná, narazila iba na nesprávny typ jógy.
Venujem sa aj jóge čakier a ajurjóge – teda prepojeniu ajurvédy a jógy, ktoré by sa dalo nazvať aj jógovou terapiu pre jednotlivé dóše a s nimi spojené ochorenia a problémy.